Skip to content

Aktivity v našem okolí

500 x 500 2

Ski areál Tanvaldský špičák

Miluje lyžování a zimní radovánky? Penzion Jana Hübnerová v Albrechticích Vám nabídne skvělý výstupní bod právě pro vás. U nás je možnost kvalitního lyžování buďto na Špičáku, kde vede několik lyžařských vleků a čtyřsedačková lanovka, nebo na menších lyžařských vlecích v Albrechticích. Albrechtice jsou také dobrou základnou pro lyžování na běžkách. Z Albrechtic lze vyběhnout přímo na hlavní hřeben Jizerských hor a využít všechny hlavní běžecké trasy. Zajímavou turistickou atrakcí je rozhledna Špičák s restaurací (výška 810 m).

500 500

Jizerská Magistrála

V tuto chvíli mají lyžaři Jizerské magistrály k dispozici více jak 180 km v oblíbeném terénu Jizerských hor.

Lyžařské stopy vyvedou nadšence zimního sportu nejen ze známých středisek, Bedřichova a Jizerky, ale i z dalších nástupních míst jako Oldřichov v Hájích, Nové Město pod Smrkem, Desná, Horní Polubný nebo Martinské údolí v Kořenově, do přírody Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory za zážitky a výkony. Díky úzké spolupráci s dalšími provozovateli tratí, např. Jizerky pro vás v Kořenově nebo Bieg Piastów v polských Jakuszycích, mohou lyžaři přejet i na trasy v Krkonoších nebo na upravené tratě na polské straně. 

Letní sporty v Albrechticích v Jizerských horách

Aktivity

Bikepark Tanvaldský Špičák

 Jste milovníci sjezdů? V tom případě je Bikepark Tanvaldský špičák právě pro vás to správné místo. BIKEPARK NA TANVALDSKÉM ŠPIČÁKU BYL VYBUDOVÁN Z PROSTŘEDKŮ STÁTNÍHO PODNIKU – LESY ČESKÉ REPUBLIKY. Slavnostní zahájení provozu se konalo na podzim roku 2017.

V BIKEPARKu jsou jednosměrné terénní stezky v lesích na svazích Tanvaldského Špičáku. Můžete si samozřejmě vybrat svou obtížnost a jsou tam tratě i pro celé rodiny.

SVETLY_VRCH1

ROZHLEDNA SVĚTLý VRCH

Rozhlednu na Světlém vrchu vybudovala obec s přispěním dotace z Evropské unie a z dotace ze státního rozpočtu v roce 2020. V tomto roce si obec připomněla 350 let od svého vzniku.

Rozhledna na Světlém vrchu byla vybudována v blízkosti vrcholu Světlého vrchu v nadmořské výšce 729,5 m n. m., je vysoká 21,5 m a k dosažení jejího vrcholu je nutné vystoupat 105 schodů.

Rozhledna je určena pro pěší turisty nebo cykloturisty. Nejbližší parkoviště je parkoviště u Hany, z něj je rozheldna vzdálena necelý 1 kilometr. Cestu k rozhledně stráží dřevěné sochy duchů lesa, které zpříjemní cestu strmou lesní stezkou zejména dětem. Cesta je značena zelenými turistickými značkami. 

Výlet na rozhlednu je krásný v každém ročním období, výhled z ní stojí za vystoupání kopce – přijeďte se přesvědčit sami.  

kolaz

Vášeň jménem kola a kopce

 U nás si určitě užijete krásnou přírodu a hlavně klid při Vašich toulkách na kole – například na Jizerskou magistrálu. Pokud máte raději jízdu spíše po rovině, vydejte se na naši Protrženou přehradu Desná, kde si užijete relax a připomenete, že i voda se může stát zlým pánem. Baví vás spíše downhill sjezdy, skoky a prostě adrenalinová jízda? Navštivte skiareál Špičák – zábavu najdete pro sebe i Vaše děti.

Penzion s Koňmi 

U nás se můžete povozit v našem areálu na konících . dopřát si první kontakt s koňmi . dát jim nějakou tu laskominu ať mají lepší den . Toto krásne stvoření  jsou převážně určená pro Děti . Jsou to mírumilovná stvoření ale víte jak se říká že i kobyla umí pěkně kopnout .takže musíte být vždy opatrný 

Aktivity
logo Hubnerova

 

Penzion Jana Hübnerová

 JRH s.r.o.   

 IČO:

 17277477

   
 
              Penzion Jana Hübnerová                    468 43 Albrechtice v Jizerských horách, č.p. 360